AMG : ŚLISKO NA MOKRO II

https://www.remigiuszkurczab.pl/aspergeraut.php

Samo perwersyjne spotkanie z Cindy byłoby w zasadzie bardzo dobre dla Martina w sensie „Poczekaj, aż powiem chłopakom!”. Jednak tak się składa, że ​​Martin raczej nie powie chłopakom zbyt wiele o tym, częściowo ponieważ po cytowanym fragmencie spotkanie dochodzi do głęboko upokarzającego końca, a częściowo dlatego, że Martin jest wyidealizowanym miłym facetem powieściopisarza, który nie przechwalałby się tego rodzaju nawet gdyby tak nie było. (A przynajmniej nie zrobiłby tego w bezpośredniej mowie na stronach powieści.) Cindy jest pozornie niekonwencjonalna. Z pewnością jest niekonwencjonalna w „odgrywaniu ról”. Jej niekonwencjonalność polega na tym, że zwraca na siebie uwagę, ekstrawagancko powalając wielu mężczyzn naprawdę, a nie tylko sugerując, że może. Pozostaje jednak konwencjonalna, o ile zależy jej na zwróceniu uwagi. Idzie na randkę w ciemno o niskim statusie, zakładając, że będzie bardziej wdzięczny – nie w sensie dania jej więcej rzeczy, jak Robert ze swoimi drogimi różami, ale w sensie zwrócenia jej większej uwagi.

AMG : WSCHODZĄCE RÓŻE II

https://www.remigiuszkurczab.pl/aspergeraut.php

Z powieści Chrisa Manby’ego dowiadujemy się, że zbyt ekscytujący Robert jest seryjnym randkowiczem w ciemno. Dzięki swoim pochlebnym rutynom, dużym kwiatom i fantazyjnemu samochodowi od razu wykonuje konwencjonalną męską grę „kochaj ich i zostawiaj”. Powieść tak naprawdę nie mówi, że wycina nacięcia na wezgłowiu łóżka, ale to prawdopodobnie tylko dlatego, że może to zdradzić jego grę. Jedynym odstępstwem od całkowitej konwencjonalności jest to, że jego podboje są osiągane przez samotność usługi serca. Dlatego nie przysporzyliby mu tyle chwały, gdyby inne rzeczy były równe, jak zdobycz uwięziona w dziczy. Podobnie dla Ruby kontekst randki w ciemno jest odstępstwem od najsurowszych zasad konwencjonalnej kobiecej gry: implikuje pewien stopień słabości jej pozycji negocjacyjnej „zmysłowości za uwagę” od samego początku. Świadomość tego znajduje odzwierciedlenie w początkowym braku pewności siebie Ruby.

AMG : FANTAZJA STUDENCKA II

https://www.remigiuszkurczab.pl/aspergeraut.php

Dziewczyna z wiersza Vesny McMaster od razu gra w konwencjonalną grę. Niektórzy mogą sprzeciwić się, że bycie tak wampirzym nie jest konwencjonalne, ale pamiętaj, że nie mówię o konwencjonalnej moralności. Mówię o grze tak, jak jest grana. Co najwyżej ta dziewczyna gra trochę ostrzej niż niektóre. Jeśli chodzi o chłopca, on nie gra. Właśnie się nim gra. Jaki powinien być jego ruch? Powinien odejść. Jeśli ona jest nim zainteresowana, to znowu się z nią zobaczy. Jeśli, co jest bardziej prawdopodobne, ona bawi się w małą grę, to on jest poza nią.

AMG : Wahadłowy II

https://www.remigiuszkurczab.pl/aspergeraut.php

Zawodowy rywal Gowana McGlanda jest używany w tym fragmencie przez dziewczynę, która wie, jak sprawić, by męska gra działała dla niej. Kiedy mówi McGlandowi, że drugi mężczyzna jest zarówno gejem, jak i gorszym poetą, zaprasza McGlanda, by potwierdził swoją większą męskość w obu przypadkach. Sztuczka tej dziewczyny działa tylko na mężczyznę, który ma coś do udowodnienia swoim bliźnim, ale McGland jest takim mężczyzną. McGland nie jest całkowicie niewolnikiem konwencjonalnej gry dla mężczyzn. Gdyby tak było, byłby trochę bardziej wybredny i szukał miłośnika poezji o lepszej figurze – wszystkożerność jako oznaka desperacji może stracić punkty mężczyzny, jeśli nie będzie ostrożny. Tak samo jak umawiać się z dziewczyną, która podrywa go, zanim on podrywa ją. Jako frajerzy nie musimy przejmować się tymi punktami. Jednak możemy się zastanawiać, czy szaleńcza prywatna gra, w którą gra McGland, byłaby dla nas mniej przegrana niż konwencjonalna męska gra.

Jeśli chodzi o dziewczynę, ona nie gra w konwencjonalną kobiecą grę. Nie wzbudza cierpliwie zainteresowania jednego lub więcej wielbicieli, nie zdradzając zbyt wiele. Po prostu znajduje mężczyznę, który jej się podoba, pieprzy go i rusza dalej. Jej dziewczyny mogą nie być pod wrażeniem tego, ale z taką postacią jak ona nie ma nic do stracenia.

AMG : STAROMODNY ROMANS II

https://www.remigiuszkurczab.pl/aspergeraut.php

W środowisku Anny Kareniny brutalność konwencjonalnej męskiej zabawy jest czasami łagodzona przez dobre maniery. Cudzołożny przyjaciel Levina nie przechwalałby się pozytywnie jego cudzołóstwem, a już na pewno nie zwracałby uwagi na to, że on cieszy się dwoma związkami, podczas gdy Levin nie ma żadnego. Ale to było wtedy i jest teraz, i nawet wtedy cudzołożny przyjaciel jest z siebie wyraźnie bardziej zadowolony niż Lewin. (Wiem, że tego fragmentu nie ma we fragmencie, ale możesz albo to sprawdzić, albo po prostu uwierzyć mi na słowo.) Sprytnym posunięciem współczesnego Levina w tej sytuacji jest po prostu przypomnienie sobie, że to tylko gra, i nie musi grać. Tymczasem w co gra Anna? Chociaż będzie niegrzeczną dziewczynką i zdradzi męża, zrobi to w dość konwencjonalny sposób. Jest już jedną z najbardziej błyskotliwych i podziwianych osób w swoim kręgu towarzyskim. Podobnie jest z dziarskim Wrońskim. Uwielbienie Wrońskiego daje jej więcej tej uwagi, którą już zna i którą lubi, a którą miały cieszyć się piękne kobiety. Chociaż pochłanianie jego uwagi do momentu spania z nim jest uważane za oszustwo, nadal gra w zasadzie w tę samą grę, co jej dezaprobujący rówieśnicy.

 

AMG : OKNO MOŻLIWOŚCI

https://www.remigiuszkurczab.pl/aspergeraut.php

W ciągu mniej więcej ostatnich stu lat kobiety nauczyły się męskich sztuczek, a mężczyznom, ogólnie rzecz biorąc, nie udało się nauczyć kobiecych sztuczek. Ci mężczyźni, którzy wykazali jakąkolwiek skłonność do uczenia się kobiecych sztuczek, zostali uznani za gejów i ogólnie zaakceptowali tę etykietę. Oznacza to, że są kobiety, które mogą przyznać, że cieszą się zmysłowością bardziej niż mężczyźni i które nie chcą być ani łatwymi „podbojami”, ani czystymi i nieosiągalnymi, a nie ma (jeszcze) wystarczającej liczby mężczyzn, którzy mogliby sobie z tym poradzić. ich na tych warunkach. Oznacza to, że jeśli potrafisz dostosować się do seksualności tych kobiet, prawo podaży i popytu zacznie działać na twoją korzyść. I możesz się dostosować, gdy zobaczysz, jak arbitralna i zmienna jest obecna sytuacja. Aktualizacja: w ostatnich latach pojawiło się zjawisko „metroseksualizmu”; heteroseksualny mężczyzna, który się opiekuje. Zjawisko to można postrzegać jako odpowiedź właśnie na okazję, którą tutaj opisałem. Nie martw się jednak. To nie znaczy, że spóźniłeś się na autobus. W najgorszym przypadku oznacza to, że będziesz musiał wykonać więcej własnych analiz, aby dostrzec najnowsze możliwości, ale nadal możesz korzystać z tych samych narzędzi analitycznych.

AMG : ZAUFANIE

https://www.remigiuszkurczab.pl/aspergeraut.php

Wiedza o tym, że te gry się toczą, nie jest tym samym, co wiedza o wyniku w danym momencie; aby to wiedzieć, potrzebujesz ostrych umiejętności komunikacji niewerbalnej, które nam, frajerom, są tak trudne. Jeśli jednak potrafisz nawet zgadnąć, co może się dziać w sytuacji społecznej, to pomaga. Pomaga ci skupić się na ludziach wokół ciebie, co samo w sobie sprawia, że ​​​​jesteś mniej skrępowany. Bycie mniej skrępowanym sprawia, że ​​jesteś mniej podatny na zakłopotanie i powstrzymuje cię przed wysyłaniem tych niewerbalnych sygnałów paniki, na które my, kujony, jesteśmy podatni w sytuacjach, gdy po prostu ich nie rozumiemy.

 

AMG : WYZWOLENIE

https://www.remigiuszkurczab.pl/aspergeraut.php

Kiedy zrozumiesz wzorce, które wydają się rządzić zachowaniami zalotów, możesz się od nich uwolnić. Brzmi to dość ambitnie, ale to tylko kwestia zadania sobie pytania: „Czy muszę grać w tę męską grę polegającą na podbojach, czy może ważniejsze jest po prostu zdobycie kobiety, którą lubię?” Kiedy już zauważysz, że zasady te gry nie zostały ustanowione przez Boga Wszechmogącego i że działają tylko na korzyść innych ludzi twoim kosztem, nietrudno zdecydować się na ich ominięcie.

AMG : W jaki sposób te rzeczy nam pomagają?

https://www.remigiuszkurczab.pl/aspergeraut.php

Cóż, kiedy chłopiec i dziewczyna spotykają się po raz pierwszy, ich zachowanie jest często spowodowane bardziej wewnątrzpłciowymi grami, w które grali ze swoimi przyjaciółmi, niż ich autentycznymi uczuciami do siebie nawzajem. Znajomość tych gier niesie za sobą szereg korzyści.